אנרגיה וריפוי – Energy Healing

מה היו אומרים לפני 20 שנה, כאשר מחשב אישי היה בגדר חלום, על אפשרות שאני, בכפר נידח בהודו, אחזיק מכשיר קטנטן ללא חוט ואתקשר לבני הנמצא  על חוף הים בישראל עם מכשיר קטנטן ללא חוט ? בודאי היו אומרים שאני הוזה…

כך בדיוק מתייחסים היום רבים אל ריפוי אנרגטי, הזיה, אחיזת עיניים ועוד.. אבל אם באמצעות אנרגיה אפשר להפעיל מכשירים, אפשר לשלוח קול מעבר לים, אפשר לשדר תמונות ומילים על גבי הרשת, אולי גם אפשר להתכוונן ולהתחבר לאנרגיה בעצמנו? ואף לרפא את עצמנו ואחרים?

הכשל החושי הוביל את האנושות לא פעם לדחות גילויים ואמיתות,  כך קרה לאריסטו ואפלטון שטענו שהארץ היא כדור,  לגלילאו גליליי שטען שכדור הארץ מסתובב, ועוד גילויים שנדחו בזמנם כיוון שמערכת החושים והטכנולוגיה לא היו מפותחים דיים לאשרם.

לאורך אלפי שנים האנושות מאמינה בכוחה של תפילה להביא מזור, בכל צורות התפילה בדתות השונות ניתן  זמן ומקום לבקש עבור חולים, פצועים וכו’. מה זו תפילה אם לא שליחת אנרגיה מאמצעות התודעה והכוונה? מחקרים שונים נעשו על כוחה של תפילה, ב 2006 נעשה מחקר באוניברסיטת סטנפורד, הממצאים לא היו חד משמעיים במובהקות מדעית, אולם הכיוון היה כי אנשים שהתפללו עבורם, ללא ידיעתם, החלימו או הלכו אל מותם שלווים יותר בהשוואה לאלו שלא התפללו עבורם.

בציורי קדושים בתרבויות שונות נראית הילה סביב ראשם או גופם. על משה נאמר “ויהיו ברדת משה מהר סיני ושני לוחות העדות ביד-משה ברדתו מן ההר ומשה לא-ידע כי קרן עור-פניו בדברו אתו. וירא אהרן וכל בני ישראל את-משה והנה קרן עור-פניו וייראו מגשת אליו” (שמות ל”ד). סמיון קירליאן גילה ב 1939 כי ע”י שיטת צילום מיוחדת ניתן לראות את מה שכינה השדה החשמלי או המגנטי שיש סביב יצירי הבריאה, חי צומח ודומם. אנשי העידן החדש מראים בשיטת צילום קירליאן את קיומה של ההילה הזו. לטענתם, ההילה המופיעה בתמונה שעל הצילום היא הילת “אנרגיה החיים” אשר זוהתה בתרבויות עתיקות כ -נשמה, צ’י, פראנה,  קי, ועוד. סימיון קירליאן בעצמו היה הראשון שאמר שהילה זו מוכיחה את קיומו של “כוח החיים” העוטף את כל היצורים החיים. בקרב “רואי ההילות” ידוע כי לאנשים שונים, במצבים שונים יש הילות שונות בגודלן, צורתן, עוצמתן וצבעיהן.

 תורת הקוונטים הביאה לעולם הבנה כי הכל אנרגיה והכל שרוי בשדות של אנרגיה,  אלברט אינשטיין הוכיח כי מסה היא אנרגיה ואנרגיה היא מסה, ונתן לזה תוקף מדעי בנוסחא המפורסמת  E = MC2 .    הוא טען כי המסה היא מערך של אטומים בהם יש תנועה של אלקטרונים היוצרים שדה אנרגטי (מובא כאן בצורה פשטנית מאוד). לצערנו השימוש בגילוייו של איינשטיין הובילו גם לייצור נשק קטלני, אך במקביל תרמה לאמונה כי בכח האנרגיה ניתן לרפא. ההבנה הזו תומכת בתפיסת אחדות היקום, ומחברת בין התפיסה המערבית לתפיסה המזרחית. מספר אנשי מדע בארץ ובעולם פנו לריפוי אנרגטי כמו ד”ר וילהלם רייך, ד”ר דיפאק צ’ופרה, ד”ר ג’ף לוין, ד”ר נאדר בוטו, ד”ר וורנון וולף ועוד.

 כרגע פועלות בעולם במקביל שתי גישות רפואיות:
האחת: גישה מערבית המבוססת על ניוטון ודקארט, מכניסטית ביולוגית לוגית, המפרקת את הגוף לחלקי חלקים ומייצרת התמחויות ותת התמחויות לכל חלק וחלק, גישה זו מבוססת על חמשת החושים מה שנקלט בחושים הינו מדעי ונכון. במערכת זו פתחו ציוד מתוחכם כדי לניתן יהיה להגיע למידע שהחושים בלבד לא יכולים לקלוט אך באמצעותם ניתן לראות ולהוכיח.

השניה: גישה מזרחית בת אלפי שנים המגיעה מהיהדות (קבלה), מסין, הודו,יפן, המבוססת על מושג האנרגיה, לפיה כל הדברים והאירועים קשורים זה בזה- עקרון האחדות, הכל נמצא כל הזמן בתנועה מתמדת, חומרית ורוחנית בו זמנית. מודל האנרגיה מתייחס לאדם כשלם ומתבסס על החושים השישי והשביעי, הכוח של האינטואיציה עם יכולת לקלוט רטט ותדרים. בגישה זו חוסר איזון באנרגיה יוצר מחלה וטיפול אנרגטי לאיזון יכול לרפא.

נראה כי השילוב בין הרפואה המזרחית למערבית, שילוב הניגודים, כמו שעשה בורא עולם בבריאה, (היום והלילה, הים והיבשה) יוכלו לתת תשובה שלימה יותר לריפוי האדם בעת הזו.

כיום נפוצות  שיטות ריפוי אנרגטיות שונות ברחבי העולם, צרה היריעה מלהכיל את כולן, הנפוצות בהן רייקי, אנרגיה אוניברסאלית, אורגון, תטא הילינג, רפואת הבורא, רובן התקבלו באופן אקראי בחוויה מיסטית בחושים השישי והשביעי ע”י אנשים שהפכו הילרים ומורים ויש להם תלמידים הממשיכים את דרכם.

כתבה מאיה קרני, מנהלת “מקום לרוח” במבשרת,  ומטפלת ב”רפואת הבורא”