ליזה ארזואן- מטפלת ברפלקסולוגיה

בוגרת מכללת רידמן בהצטיינות במסלול נטורופתיה N.D מאבחנת באירידיולוגיה ורפלקסולוגיה. מטפלת בתזונה, צמחי מרפא, פרחי באך, רפלקסולוגיה, דמיון מודרך ועוד.

על עצמי- איך הגעתי לטפל?

התכונות הנדרשות ממטפלת היו טמונות בי מילדות, הנכונות להקשיב, לתמוך והרצון לעזור, תכונות אשר התבטאו בבחירות התעסוקה שלי במהלך השנים. עם ניסיוני המגוון הגעתי למשרות המתרכזות בשיפור גופני ואורח חיים בריא, משרות בהם נפגשתי עם אנשים רבים הרוצים בשינוי והתחלתי להעמיק בתחום הטיפולי.

אל הרפואה הטבעית הגעתי מתוך מקום מוכר, החיבור לאדמה ולרגש וההכרה בחשיבותה של תזונה נכונה היו חלק מהחינוך בביתי, עם אבי נהגתי לגדל ירקות, פירות ועשבי תיבול ועם אמי לבשלם למאכלים בריאים. חלקים אלו בחיי הם שפיתחו את הקשר והאהבה אל העולם הטבעי.

מטפלת ברפואה טבעית, מעבירה הרצאות וסדנאות לאורח חיים בריא.

אני מאמין מקצועי

כמטפלת אני מאמינה ביכולתו המופלאה של הגוף לרפא את עצמו ובאדם כמי שיכול לאפשר זאת. כל אחד מאתנו שונה מהאחר במהות, ביכולת ובסגנון החיים, לכן חשוב לאבחן את   יכולת המטופל להבין את סגנון חייו ולהתאים עבורו טיפול המביא לאיזון גוף ונפש, טיפול בתסמינים תוך כדי תמיכה בתהליכי שינוי וסיוע ובהפחתת מתחים יומיומיים, אני רואה חשיבות רבה במפגש אישי מעמיק ומאבחן.

בשנים בהם אני מטפלת, התוודעתי ליכולת ההסתגלות שלנו לכאב ולבעיות שונות בגוף, כאבי ראש, כאבי פרקים עצירות ועוד. תחילה התסמינים מופיעים בתדירות נמוכה ואז הולכים ומתגברים, מיציאה פעם ביומיים זה הופך ליציאה פעם בשבוע, כמענה אנו נעזרים במיץ שזיפים, סיבים תזונתיים וצמחים משלשלים הנותנים את הטיפול המידי אך לא מטפלים במקור הבעיה. טיפול במקור הבעיה יתבטא בשיפור תפקודה של מערכת העיכול.

אני מייחסת חשיבות רבה לאורח חיים בריא ותומכת בשינוי מקיף ושלם, הטיפול אינו מתמקד רק בסימפטומים אלה גם בבעיה העמוקה ממנה הם נובעים.

 

טיפול ברפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה מגיעה מהמילה – השתקפות, כפות הרגליים של האדם משקפות את מצב גוף-נפש באדם.
הרפלקסולוגיה היא שיטה טיפולית ומאבחנת המפעילה את הכוחות הטבעיים המרפאים והמיטיבים שגוף האדם מייצר באופן טבעי. השיטה משקפת את מצבו של האדם בהווה ויכולה לרמוז על העלול להתחולל בעתיד
טכניקת הטיפול עובדת על ידי עיקרון של משוב- גירוי ותגובה, לחיצות באזורים מסוימים יוצרות תגובות שרשרת של השרירים הגורמות להפרשת אדרנלין לזרם הדם, ולשחרור של המרדיאנים
עיסוי והפעלת לחץ על קצה עצב יוצר גירוי (בכפות הרגליים נמצאים כל קצות עצבי הגוף), בעקבות הגירוי נע שדר במובילי העצבים ישירות למוח, שם הוא עובר תרגום ועיבוד וחוזר אל הגוף בתור הוראות לפעולה.
השיטה מאבחנת את מצב המטופל בהתאם לגודל כף הרגל, צבעה, טמפרטורה וסימנים נוספים..בעזרת טיפולי הרפלקסולוגיה מואצים ומועצמים תהליכי האיזון והריפוי בגוף-נפש וזאת בצורה טבעית העוזרת לגוף לעזור לעצמו.

 

הטיפול מתבצע בשכיבה על מיטת טיפולים

משך הטיפול 45-60 דקות