ניקוי הגוף – מה באמת מזין אותנו?

האם רק האוכל שאנו אוכלים מזין אותנו? לא ולא. תזונה פירושה כל מה שמזין את הגוף ואת הנפש. הזנת הגוף מתבצעת לא רק דרך הפה, לכן גם הרזייה, לא תמיד קשורה רק למה אוכלים.
קחו דקה וחישבו, מה באמת הופך את היום שלכם ליותר מהנה ושווה? האם זה שיעור היוגה או הספורט שעשיתם בבוקר? אולי תחושת הסיפוק בעבודה? אולי המילה הטובה והפרגון שנתנו לכם או פשוט חיבה או אהבה שקיבלתם…?

נטורופתיה  - ניקוי רעלים

אנו ניזונים לא רק ע”י האוכל אלא קודם ע”י האנרגיה שבחיינו.

כל מה שלא קשור לצלחת כמו: מערכת יחסים בריאה, פעילות גופנית, קריירה מספקת, תרגול רוחני, אהבה – כל אלו הם המזון הראשוני לחיים, מזון שממלא את הנשמה ומספק את ה”רעב” לחיים. ידוע שתינוק שיקבל את תזונתו ויוזן לפי צרכי גופו, אך ללא מגע אנושי וללא כל אהבה, לא בטוח שישרוד.
כל מה שנחשב כמקור לתזונה: פחמימות, חלבונים, מזון טרי או מבושל או כל מזון אחר, נחשב למעשה כמזון משני, שני בחשיבותו ואכן לא תמיד “מספק” אותנו למרות שאנו כבר שבעים…
חשבו על הזמן שבו הייתם מעורבים בפרוייקט מלהיב, בזמן שהייתם כל כולכם שקועים בו, הזמן רץ, ולא היה כל צורך באוכל או שינה. או כשהייתם ילדים ושיחקתם בחוץ בכיף ובהנאה, ושכחתם כלל מהאוכל.

האם אנחנו אוכלים רק כשאנו רעבים?

אנו “רעבים” לשחק, לכייף, רעבים לאינטימיות, אהבה, הישגים, הצלחה, ביטוי עצמי, הנהגה והובלה, התלהבות, הרפתקנות, רוחניות ועוד ועוד, כל אחד ע”פ צרכיו וערכיו בחיים. כל אלו הם מזון, כשהם חסרים או לא מאוזנים, נחפש את ה”סיפוק” , מילוי החסר, נחפש במזון השני : באוכל – שבעצם נועד לספק את הרעב למזון הראשוני, הביטוי המיידי למצב זה מתבטא בעלייה במשקל, בריבוי מחלות נפוצות כמו מחלות לב, סוכרת, לחץ דם גבוה, מחלות כרוניות ששכיחותן עולה ועוד. קיים תסכול, כעס, אכזבות ועצבות רבה, רגשות ומחשבות שליליות, וגורמים נוספים שמונעים את האדם מלהיות מאושר.

במקום לתת לעצמנו מה שאנו באמת צריכים, אנו נוטים למצוא מה שיותר נוח וזמין – את הנחמה במזון שאנו אוכלים. הבעיה, שכאן לא תגיע הנחמה באמת. לעולם לא יסופק הרעב, אך כן יודחק הרגש עד שיעלה מחדש.

בתהליכי הירידה במשקל חשוב מאוד לתת את הדעת גם לנושאים אלו, כדי שימצאו הכלים הנכונים לנהל אורח חיים בריא ומאוזן ומכאן יהיה קל יותר גם לרדת במשקל.
מצד שני, יש לתזונה משמעות חשובה ביותר לגוף, גופנו הוא מה שאנו אוכלים. לכן יש לתת את הדעת במה אנו מזינים אותו. תזונה נכונה היא חלק מכל תהליך הבראה , היא
אורח חיים נכון וכלי חשוב למניעת מחלות.

לקראת השנה החדשה ישנה הזדמנות לעשות “בדק בית פנימי”. להחליט שהשנה נדאג לבריאותנו, לגופינו, לשיפור רמת האנרגיה ותחושתנו הכללית. גם אם אנו אוכלים נכון, מקפידים על רכיבי תזונה טבעיים ובריאים, איננו מוגנים מרעלים להם אנו חשופים. המרכיב המשמעותי להכנסת רעלים לגוף הוא התזונה, אך לא רק.

על שאר הגורמים קשה לנו לשלוט, אך על מה שאנו מחדירים לתוכנו יש ביכולתנו לקבוע. אנו אחראים במה נזין את גופינו, במה נזין את מחשבותינו, במה נזין את נפשנו. כל אלו גורמים משמעותיים הקובעים את בריאותינו ואת איכות חיינו. שנה חדשה מתחילה בניקוי הגוף מרעלים. ניקוי “הבית הפנימי” מכל המיותר, ניקוי וטיהור הגוף מבפנים מכל הרעלים שהצטברו.

מחקרים רבים הוכיחו שניקוי הגוף מרעלים, הוא הצעד הראשון המשמעותי בכל תהליך ריפוי עושים RESTART לגוף, נותנים למערכות הגוף לנוח מעט מעיכול חמרי מזון רבים ושונים. הזדמנות לטהר את הדם, לאוורר את איברי העיכול, ובעיקר לרכוש הרגלי תזונה חדשים.מומלץ בתקופה זו של השנה לעשות זאת כי עכשיו הכי קל לגוף “לשתף” איתנו פעולה.

“אם אתה מאמין שאפשר לקלקל תאמין שאפשר לתקן” גם אם הזנת את גופך לאורך שנים במזון לא מתאים, יש אפשרות לתקן, ולהביא את הגוף לבריאות מיטבית.

כתבה: איווט שלומוןנטורופתית - מקום לרוח.